Викладачі та студенти ДУІТ на Всеукраїнському онлайн-конгресі-2021 для майбутніх екологів.

Профорієнтаційна робота з майбутніми абітурієнтами
20.10.2021

24 листопада 2021 року студенти спеціальності 101 Екологія та співробітники кафедри екології та безпеки життєдіяльності: завідувач кафедри, професор, доктор біологічних наук Пилипчук Олег Ярославович та доцент кафедри, доцент, кандидат історичних наук Сорочинська Олена Леонідівна, прийняли участь у Всеукраїнському онлайн-конгресі-2021 для майбутніх екологів.

Платформа взаємодії «Екопрофесії майбутнього – майбутнє екопрофесій» організована Професійною асоціацією екологів України та Національним центром сталого розвитку в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансування урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Професійна асоціація екологів України у 2020 році започаткувала проект, що спрямований на підвищення обізнаності майбутніх екологів в реальних очікуваннях роботодавців, посилення уваги суспільства до ролі дуальної освіти, об’єднання зусиль освітян та роботодавців в підготовці висококласних фахівців.

До участі в цьогорічному онлайн-конгресі запрошувались студенти, їх наукові керівники та викладачі провідних вузів України, що готують бакалаврів та магістрів екологічних спеціальностей, у тому числі Державного університету інфраструктури та технологій. Було передбачено інтерактивне включення студентських студій з Києва, Львова, Житомира, Полтави, Дніпра, Краматорська та ін.

Цілі платформи:

• Окреслення ключових екологічних проблем, на які буде зосереджено увагу найближчі 20 років.

• Визначення основних вимог до підготовки професійних екологів, рівня їх знань, вмінь, компетенцій, в тому числі професій, які пов’язані з питаннями збереження довкілля.

• Занурення в сучасні професійні вміння і навики та вимоги роботодавців;

• Рання професійна орієнтація, популяризація та залучення до професій, пов’язаних з екоменеджментом, екобезпекою, екоінженеріїєю, технологіями захисту навколишнього середовища тощо.

• Залучення потенціалу талановитої молоді до проектів та програм екотрансформації країни.

• Виховання бізнес-молоді нового покоління, які знають основи природокористування, збереження екосистем, дбайливо відносяться до природної спадщини і ведуть активний спосіб життя.

• Майбутнє природокористування та природозбереження: Україна і світ

• Екофахівці нового покоління і розвиток прикладної сфери охорони довкілля

• Трансформація державної політики в екосфері та сфері екологічної освіти

• Стратегія сталого розвитку: погляд у майбутнє

• Управління професійним розвитком в охороні довкілля та маркетинг екоособистості

• Залучення в професію або як студенту почати працювати і заробити в сфері екологізації?

• Цифрова трансформація управління охороною довкілля

Спікерами конгресу, що надихали та занурювали в професію були:

• Людмила Циганок, президентка Професійної асоціації екологів України, СЕО Ecobusiness Group, шеф-редакторка журналу «Екологія підприємства», експертка ПРООН;

• Руслан Стрілець, т.в.о Міністра охорони довкілля і природних ресурсів;

• Оксана Білоус, помічник Голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти із внутрішньої системи забезпечення якості

• Едуард Арустамян, Директор департаменту природно-заповідного фонду та земельних ресурсів міністерства захисту довкілля та природніх ресурсів України

• Дмитро Заруба, т.в.о Голови Держекоінспекції України

• Пиріков Олексій, к.т.н., спеціаліст з охорони навколишнього середовища, Місцеве самоврядування та реформа децентралізації Програми із відновлення та розбудови миру, ПРООН

• Владислав Антипов, віце-президент ПАЕУ, генеральний директор ЦЕРН, експерт ПРООН

• Вікторія Хрутьба, д.т.н., професор, завідувачка кафедри екології та безпеки життєдіяльності Національного транспортного університету, заступник голови підсекції 101 "Екологія" науково-методичної ради МОН України, експерт Національного Агенства забезпечення якості вищої освіти.

• Валентин Щербина, віце-президент ПАЕУ

• Владислав Варнавський, директор з екології Інтерпайп

• Ольга Семків, головний еколог «Арселор Міттал Кривий Ріг»

• Петро Дригулич, еколог «Нафтогаз України»